Jazda na nartach to wyjątkowa przyjemność, która wiąże się z różnymi zagrożeniami. Jednym z elementów zabezpieczenia narciarza są gogle narciarskie. Odpowiednio dobrane sprawią, że drobinki lodu, śnieg, mróz oraz wiatr nie będą stanowiły żadnego zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że aby tak się stało należy wybierać gogle o odpowiednich parametrach. Jakie wybrać?

Gogle dopasowane do twarzy

Jedną z istotniejszych kwestii jest wybranie gogli, które ściśle przylegają do twarzy. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność pełnej ochrony. W tym celu kupione powinny być gogle przeznaczone dla konkretnej płci. W trakcie zakupów należy pamiętać, aby przymierzać wybrany model wraz z kaskiem. Chodzi o to, aby kask i gogle idealnie do siebie pasowały.

Filtr UV

Dobre gogle, takie jak gogle uvex zawsze wyposażone są w dobry filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Należy jednak pamiętać, że niektóre azjatyckie marki mogą okłamywać klienta w tej kwestii. Dlatego zawsze należy wybierać produkty od renomowanych producentów.

Wymienne soczewki

Należy pamiętać, że w celu zapewnienia pełnej ochrony oraz doskonałej widoczności na stoku, kolor soczewek powinien być dobrany do panującej aury. Rozwiązaniem jest zakup kilku modeli z różnymi soczewkami lub nabycie gogli uvex, które umożliwiają ich wymianę.

Kształt gogli i system anty-fog

Ostatnie kluczowe kwestie to kształt szyb oraz system anti-fog. Sprzęt zapewniający doskonałą widoczność to taki, który ma sferyczny kształt szyb. Niestety, płaskie gogle ograniczają widoczność. Z kolei system anti-fog nie pozwala na parowanie szyb, dzięki czemu zachowana zostaje pełna widoczność.

Gogle uvex można nabyć na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Gogle_Gogle-Uvex-666.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *