gdzie na weekend w polsce

Każdy miłośnik zwiedzania wie, że czasem wystarczy kilka godzin, by obejrzeć najważniejsze zabytki i poczuć atmosferę wybranego miasta. Podróżowanie samochodem nie zawsze się opłaca, a klimat pociągu sprawia, że wrażeń z podróży może być jeszcze więcej. Dla dziecka przecież pociąg jest znacznie bardziej atrakcyjny niż fotelik na tylnym siedzeniu rodzinnego auta.

Gdzie na weekend w Polsce z dzieckiem – czym się kierować?

Dzieci uwielbiają podróże i chętnie zwiedzają nowe miejsca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każde muzeum będzie dla nich atrakcyjne. To, co wartościowe z punktu widzenia dorosłych, kilkuletnim podróżnikom może wydawać się nudne. Kluczowe jest to, by ilość i rodzaj atrakcji dostosować do wieku i zainteresowań dziecka. 

Warto wybierać miejsca, do których można dotrzeć bezpośrednio jednym pociągiem. Całe szczęście ciągle jest ich sporo. Wśród popularnych miejsc, które spodobają się dzieciom są ogrody zoologiczne i wielkie otwarte place zabaw. Maluchy lubią też muzea, które mają ofertę dla najmłodszych. Z ilością atrakcji nie można przesadzać – przemęczone dziecko może się łatwo zniechęcić.

gdzie na weekend w polsce

Top 5 miejsc na weekend z dzieckiem

Dzieci uwielbiają, gdy dorośli pozwalają zwiedzać im świat. Choć cieszą się również z pobytu na pobliskim placu zabaw, znacznie lepiej zapamiętają podróż w nieznane. Gdzie na weekend w Polsce – oto 5 popularnych miejsc (https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/gdzie-pojechac-na-weekend-w-polsce/):

1. Wrocław

Wrocław to miasto, które kochają turyści. Z dzieckiem jednak zwiedzanie wyglądać będzie nieco inaczej. Warto poszukać krasnali – przyda się do tego interaktywna mapa oferowana w specjalnej aplikacji. Poza tym bezapelacyjnie maluchowi trzeba pokazać wrocławskie zoo.

2. Ustroń

To niewielka miejscowość turystyczna w Beskidach. Dzieciom warto pokazać Leśny Park Niespodzianek i otwarty plac zabaw przy Wiśle.

3. Kraków

Nie ma chyba osoby dorosłej, która nie zna tego miasta. Dzieciom spodoba się ziejący ogniem smok i muzeum lotnictwa. Dla starszaków ciekawe mogą być też podziemia Rynku.

4. Rabka Zdrój

Od kilku lat działa tu wspaniały park rozrywki dla najmłodszych – Rabkoland. Na zwiedzanie trzeba zarezerwować 5-6 godzin.

5. Gliwice

Choć wielu ludziom to miasto może kojarzyć się głównie z przemysłem, w Centrum Europa można odwiedzić Kolejkowo, Funzeum i wystawę Lego. To miejsce, które pokochają wszystkie dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *