Wielbiciele białego szaleństwa już nie mogą doczekać się większych opadów śniegu i wyjazdów na narty. Często jednak nasza zima bywa bardzo kapryśna, dlatego wśród polskich narciarzy popularne są też inne kierunki narciarskie. Bez względu na to, jaki kierunek zostanie wybrany, pozostaje tylko zaopatrzyć się w dobre kurtki narciarskie, spodnie i rękawice, sprawdzić sprzęt i przygotować się do drogi.

Ulubione kierunki narciarskie Polaków

 Po pierwsze Austria

Austria to jeden z najczęściej wybieranych, chociaż nie należący do najtańszych, kierunków narciarskich. Fanów zimowego szaleństwa przyciągają tu doskonałe warunki do jazdy, świetnie przygotowana infrastruktura i baza noclegowa oraz długi sezon zimowy trwający od listopada aż do kwietnia.

 

 A może wyruszyć do Włoch?

Włochy to drugie ulubione miejsce na narty lub snowboard. Poziomem infrastruktury i bogactwem narciarskich tras nie odbiegają od Austrii. Polaków przyciągają tu konkurencyjne ceny oraz gościnność i otwartość Włochów.

 

Narty w Słowacji – alpejski klimat dla oszczędnych

Na Słowacji warunki narciarskie (https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-narciarskie-kombinezony.html) są podobne do włoskich czy austriackich, ceny są za to dużo niższe. Dlatego chętnie przyjeżdżają tu zarówno narciarze doświadczeni, jak i początkujący, w pojedynkę, z rodzinami lub grupą przyjaciół.

 

Bezpieczeństwo najważniejsze

 

Możliwości wyjazdu jest wiele, nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie. Sprawny sprzęt i odpowiedni ubiór, począwszy od kurtki narciarskiej po rękawice, zapewni bezpieczeństwo oraz ochronę przed zimnem, wilgocią i mrozem. Przed wyjazdem na narty warto jeszcze pomyśleć o ubezpieczeniu, bo wypadek może przydarzyć się każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *