Każdy, kto chce się wciągnąć w białe szaleństwo, musi odpowiedzieć sobie na pytanie: narty, czy snowboard? Decyzja ta nie odnosi się jedynie do zatrudnienia odpowiedniego nauczyciela, kupienia specjalistycznego sprzętu, czy gadżetów. Istotny jest wybór adekwatnego ubioru.

spodnie narciarskie

polarsport.pl/odzie/spodnie/spodnie-narciarskie.html

Spodnie narciarskie czy snowboardowe?

Na pierwszy rzut oka różnica jest niezauważalna. W jednym i drugim przypadku trzeba zwrócic uwagę na tzw. membranę, czyli powłokę służącą do ochrony przed wilgocią. Jest ona odpowiedzialna również za „oddychanie” ciała. Dzięki niej możemy bez uszczerbku na zdrowiu bawić się podczas zjazdów.

Jako różnicę pomiędzy spodniami narciarskimi a snowboardowymi podaje się najczęściej ich budowę. Spodnie narciarskie zazwyczaj są lepiej dopasowane do ciała, posiadają mniej „luzu”. W wersjach snowboardowych stawia się nacisk na niekrępowanie ruchów. Spowodowane jest to specyfiką sportu – podczas jazdy na desce trzeba się więcej „wyginać”.

Nieprzemakalne tu i ówdzie

W Internecie panuje opinia o tym, że spodnie snowboardowe są grubsze i bardziej odporne w okolicach tyłka. Ma to być ochroną przed moknięciem przy wielu upadkach. Poza tym podczas jazdy na desce ta część ciała jest bardziej narażona na zmoczenie, niż przy nartach. Najprawdopobniej jest to opinia błędna. Obecnie spodnie narciarskie nie różnią się za bardzo od spodni przeznaczonych na snowboard. Przede wszystkim należy spojrzeć na wygodę i komfort stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *