Zakopane jest na tylu uroczą miejscowością, że przyciąga turystów o każdej porze roku. Znajdą tam coś dla siebie zarówno zapaleni wędrowcy, jak i rodziny z dziećmi bez względu na ich wiek. Zakopane kusi widokami, odrębną florą i fauną, atrakcjami (zarówno komercyjnymi, jak i tymi rzadziej spotykanymi) regionalną kuchnią i ciekawą kulturą. Warto wybrać się tam chociażby na weekend, żeby się przekonać co takiego przyciąga ludzi z całego świata do tej miejscowości.

Atrakcje Zakopane i okolice

Przede wszystkim Tatry i malownicze szlaki górskie, które zachwycą nie tylko miłośników pieszych wędrówek. Polska może poszczycić się wysokimi górami, idealnymi także dla bardziej doświadczonych wspinaczy. Poza tym sporty zimowe i najbardziej rozpoznawalne wśród nich skoki narciarskie, które corocznie przyciągają przynajmniej kilkanaście tysięcy kibiców. Atmosfera jest wtedy niepowtarzalna, co podkreślają nawet zagraniczni skoczkowie tłumnie przybywający na te cieszące się sporym prestiżem zawody. Kolejną atrakcją Zakopanego i okolic są oscypki, czyli sery z mleka koziego. Jest to produkt typowo regionalny i warto go spróbować na miejscu.

Dla chcących przeżyć ekstremalne przygody też się coś znajdzie, ponieważ w Zakopanem stoi jedna z najwyższych platform do skoków na bungee w Polsce. Skok z wysokości kilkudziesięciu metrów cieszy się ogromną popularnością i ustawiają się do niego w kolejkach – nic dziwnego, tego typu atrakcja pozwala przeżyć niesamowitą przygodę w bezpiecznych warunkach i z przepięknymi widokami z góry.

Miliony turystów każdego roku odwiedza Zakopane i okolice za względu na jego malownicze położenie oraz atrakcje, które mogą znaleźć na miejscu. Jest w czym wybierać, jest co oglądać i jest co wspominać, dlatego warto korzystać z każdej nadarzającej się okazji do wizyty.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.findbed.pl/blog/atrakcje-po-drugiej-stronie-tatr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *