Transportowanie rowerów samochodem osobowym to niełatwe zadanie. Ze względu na gabaryty jednośladów nie mieszczą się one we wnętrzu auta. Na szczęście w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju bagażniki mocowane na hak, tylną klapę lub na dach pojazdu. Dzięki nim przewożenie rowerów jest łatwe i bezpieczne.

Klasyczne konstrukcje dachowe

Najbardziej znane i najchętniej wybierane są konstrukcje mocowane do relingów dachowych samochodu. Stosunkowo duża powierzchnia dachu pozwala na umieszczenie na nim nawet kilku jednośladów. Decydując się na taki bagażnik, trzeba liczyć się ze zwiększonymi oporami powietrza podczas jazdy, co przekłada się na wyższe zużycie paliwa.

Wśród produktów dostępnych na rynku na wyróżnienie zasługują bagażniki rowerowe Thule. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego wyróżniają się wytrzymałością oraz lekkością. W zależności od wybranego modelu rower może być zamocowany za ramę, widelec lub koło. Przemyślana konstrukcja jest w pełni bezpieczna, a montaż i demontaż roweru nie nastręcza żadnych trudności.

Bagażniki mocowane na hak lub tylną klapy samochodu

W sprzedaży dostępne są także inne modele bagażników rowerowych Thule. Jeżeli samochód został wyposażony w hak holowniczy, można zdecydować się na zakup konstrukcji mocowanej do tego elementu.

Rozwiązanie to pozwala na przewiezienie nawet czterech jednośladów jednocześnie. Co istotne, dzięki temu, że rowery znajdują się za samochodem, opór powietrza podczas jazdy nie ulega znaczącemu zwiększeniu. Trzecią grupę produktów stanowią bagażniki mocowane do tylnej klapy samochodu. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy auto nie posiada haka holowniczego.

Tego rodzaju konstrukcje charakteryzują się dużą wytrzymałością, funkcjonalnością, a także łatwością montażu i demontażu. Są w stanie pomieścić nawet trzy rowery jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *