Odzież sportowa kojarzy się głównie z koszulkami, spodenkami, czy też innego tego typu strojami, które są widoczne na pierwszy rzut oka na sportowcu. Mało kto wie, że oprócz tych najważniejszych elementów stroju, niezwykle istotne są również – tak wydawać by się mogło błahe -skarpetki. Doskonałym przykładem zasadności ich dobrego wyboru są modele x socks.

Czym są skarpety x socks?

Skarpety x socks to specjalnie zaprojektowane dla sportowców modele skarpet, które przede wszystkim starają się w możliwie w jak największym stopniu poprawić efektywność realizowanych przez nich treningów oraz różnego rodzaju zawodów sportowych. Nie oznacza to oczywiście tego, że z takich skarpet nie mogą również korzystać zupełni amatorzy, którzy chcą po prostu nieco poprawić swoje osiągi sportowe. Kupisz je w tym sklepie: https://www.krakowsport.pl/firm-pol-1382451670-Xsocks.html

Czym charakteryzują się skarpety x socks?

Czym jednak konkretnie tego typu modele różnią się od tradycyjnych, używanych na co dzień skarpetek? Jakie są ich właściwości, które sprawiają, że są tak często polecane? Przede wszystkim zauważyć trzeba, że skarpetka x socks wykonana jest ze specjalnego materiału, który zabezpiecza stopę przed nadmiernym poceniem się, a tym samym podrażnieniem skóry. Co jednak równie ważne, ten model skarpety cechuje się budową posiadającą odpowiednie podparcie w najbardziej wrażliwych miejscach stopy. Mowa tu jest o kostce, palcach oraz pięcie. Dzięki obecności dodatkowej poduszki na tych fragmentach stopa nie jest tak mocno nadwyrężana, jak w przypadku tradycyjnych modeli skarpetek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *