Choć jazda na nartach cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, to jednak w dalszym ciągu niewiele osób wie, jak zadbać o właściwy poziom bezpieczeństwa na stoku. A jak można łatwo się przekonać, nie ma tu miejsca na niedociągnięcia i ignorowanie zasad bezpieczeństwa, ponieważ szybko się to może skończyć nawet dużą tragedią. W co koniecznie trzeba się zatem wyposażyć, jeśli chce się mieć udany wyjazd i miłe jeżdżenie na nartach?

Kupujemy kask narciarski

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszym z punktu widzenia bezpieczeństwa elementem stroju są kaski narciarskie. Zabezpieczają one głowę przed skutkami upadki i uderzenia głową o twardą nawierzchnię, o którą jak się okazuje, wcale nie trudno. Wiele osób deprecjonuje znaczenie dobrego kasku, ponieważ uważają, że śnieg zamortyzuje ich upadek. Jest to ogromny błąd, ponieważ nigdy nie wiadomo, co kryje się pod śniegiem i z tego powodu można głową uderzyć albo o leżące drzewo, albo nawet o skałę. Jedynie dobrej jakości, certyfikowany kask będzie w stanie zabezpieczyć przed skutkami takiego wypadku.

Gogle na narty

Innego typu bardzo potrzebnym i wymaganym dodatkiem są gogle narciarskie. Przede wszystkim osłaniają one oczy przed dostaniem się do nich wznieconego przez narciarzy śniegu, lecz co również bardzo ważne, posiadają one specjalny przeciwsłoneczny filtr, który chroni przed oślepieniem światłem słonecznym. Śnieg jak wiadomo, bardzo mocno odbija światło, więc oślepienie jego promieniami jest jednym z najczęstszych powodów wypadków na stoku. Dobre gogle przed tym chronią.

Kaski narciarskie dostępne na https://dobrenarty.pl/narciarstwo/kaski-narciarskie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *