W okresie zimowym wzrasta liczba entuzjastów sportów narciarskich. Praktycznie każda osoba, która tego raz spróbuje, doświadcza uczucia, że chciałaby spróbować ponownie. Gdy człowiek wybiera się na stok po raz drugi i już wiem, że jazda na nartach jest sportem dla niego, może przystąpić do kompletowania odpowiedniego ekwipunku. O czym należy pamiętać, mając na uwadze sprzęt zimowy w góry?

Nie ma jednego rodzaju nart

Z nartami jest jak z obuwiem, nie ma ich jednego, uniwersalnego rodzaju. Każdy model dedykowana jest innemu poziomowi i technice jazdy.

Oto niektóre rodzaje nart:

  • dla początkujących – powinny być miękkie i lekkie. Amatorzy nie przywykli do jazdy na krawędziach, warto więc postawić na model, który pozwoli na pełną przyczepność do podłoża;
  • narty race (należące do grupy nart zjazdowych) – ten rodzaj sprzętu zimowego przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, które lubią bardziej dynamiczną jazdę;
  • slitourowe – stworzone dla narciarzy, którzy chcą zjeżdżać ze stoku na nartach, ale i na niego wchodzić, nie ściągając ich z nóg.

Kiedy kupować sprzęt zimowy?

W sprzęt do górskich sportów warto zaopatrzyć się nieco wcześniej. Warto nadmienić, że w okresie letnim (lub ogólnie poza sezonem) w wielu sklepach sportowych można natrafić na całkiem atrakcyjne promocje. Pamiętajmy, sprzęt zimowy nie należy do taniej kategorii produktów. Jeśli wydaje nam się, że różnica 200 zł na nartach to niewiele, pamiętajmy, że w skład akcesoriów narciarskich wchodzą jeszcze: buty, gogle, kije, kask, rękawice i odzież.

Sprzęt zimowy dostępny na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy-209.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *