Korzystanie z wyczarterowanego jachtu zmusza do korzystania z usług osób posiadających wiedzę i umiejętności w zakresie żeglowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdobyć wymaganą wiedzę i uprawnienia, a z czasem zacząć czarterować jacht na wakacjach bez udziału osób trzecich.

Nawigacja do podstawa

Jednym z podstawowych działów, który przyswoić musi każdy przyszły żeglarz, jest nawigacja. Korzystanie m.in. z map tradycyjnych, elektronicznych, czy też publikacji nautycznych to podstawowa wiedza, którą pozwalają zdobyć m.in. profesjonalne kursy nawigacji morskiej. Należy jednak podkreślić, że nawet najlepszy kurs z nawigacji to dopiero początek przygody i zdobywania wiedzy.

Warto też podkreślić, że ze względu na to, że nawigacja to dość obszerna dziedzina wiedzy podmioty przeprowadzające kursy i szkolenia kierują swoją ofertę nie tylko do początkujących użytkowników jachtów, ale również do bardziej zaawansowanych żeglarzy, a nawet do osób myślących o świadczeniu profesjonalnych usług w tym zakresie. O czym jeszcze powinna wiedzieć osoba chcąca przystąpić do kursu?

Kurs nawigacji w praktyce

Tak, jak zostało wspomniane, kursy nawigacji morskiej mogą być skierowane nie tylko do początkujących żeglarzy, ale również do osób ze sporym doświadczeniem. Z tego względu kursy są przeprowadzane w różny sposób i obejmują inny zakres wiedzy. Najczęściej jednak przeprowadzane są w okresie letnim i trwają dwa dni. Warto mieć też na uwadze, że ilość kursów nie jest duża! Dlatego lepiej pomyśleć o zapisie odpowiednio wcześnie!

Kursy nawigacji morskiej tylko w tym ośrodku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *