Przygotowanie się do wyjazdu w góry zajmuje sporo czasu. Oczywiście, nie chodzi tu o wyjazd do Zakopanego, który kończy się na zwiedzaniu Krupówek, tylko o wędrówki górskie z prawdziwego zdarzenia.

Wyjazd z najbliższą paczką, kilkudniowe zdobywanie górskich szlaków, uciekanie przed niedźwiedziami, nocowanie w namiocie 3 osobowym czy inne atrakcje zaliczyć można wyłącznie angażując się w wyprawę całym sercem. Wiele osób zdecydowanie bardziej woli wyjechać nad morze i całe dnie spędzać na plaży niż siłować się wspinając na skały. Jednak zapaleni amatorzy gór powiedzą, że w tego typu wyjazdach jest coś niepowtarzalnego.

Ile kosztują namioty 3 osobowe?

Zdobywanie nieznanych górskich szklaków, wymaga uprzedniego przygotowania się do takiej wyprawy. Niestety, nierzadko wiąże się to z dość poważnymi kosztami. Trzeba zaopatrzyć się chociażby w dobre buty do wspinaczki czy kupić namiot 3 osobowy lub inny. Jeśli jedziemy większą paczką, takie koszta jak przejazd czy gotowanie jedzenia można rozłożyć na większą liczbę osób. Jednak są wydatki które trzeba pokryć samemu. Jeśli co roku jeździ się na wyprawy górskie, warto zainwestować w produkty lepszej jakości. Dobre jakościowo namioty 3 osobowe kosztują nawet kilkaset złotych. Warto wybrać taki, który będzie lekki, żeby nie dokładać sobie dodatkowego ciężaru do noszenia na co dzień po górskich ścieżkach.

Co warto zabrać w góry?

Z pewnością, żadna wyprawa górska nie może obyć się bez jedzenia konserw. O ile pożywny obiad można zjeść na trasie, w schronisku o tyle śniadania czy kolacje zazwyczaj konsumuje się w namiocie. Warto zabrać ze sobą również zestaw naczyń – kubka, talerza i sztućców – koniecznie ze stali nierdzewnej. Z pewnością dobrze jest wziąć również nieprzemakalne ubrania, w razie gdyby złapała nas niechciana burza, która w górach potrafi być naprawdę groźna, a nawet wywołać lawinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *