Należy mieć świadomość, że na stoku bardzo ważne jest stosowanie odzież, która będzie umożliwiała na nieskrępowane całodzienne zjazdy. Kurtka na narty powinna być również wygodna, by dana osoba praktycznie nie zwracała na nią uwagi. Koniecznie należy również zaznaczyć, że wspomniany element garderoby powinien zapewniać użytkownikowi odpowiednią wentylację i gwarancję w trakcie wysiłku. Na co dokładnie wrócić uwagę przy wyborze kurtki na narty?

Systemy wentylacyjne

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w kurtkę narciarską wyposażoną w wysokiej jakości systemy wentylacyjne. Model powinien posiadać także syntetyczne ocieplenie, dzięki czemu będzie bardzo dobrze trzymać temperaturę. Warto także szukać w omawianych kurtkach narciarskich zamków pod pachami. Im będą one dłuższe, tym lepsze. Użytkownik nie będzie miał wtedy większych problemów z rozpięciem ich w rękawiczkach.

Ochrona przed śniegiem oraz zimnym wiatrem

Jak wiadomo śnieg, który przedostanie się pod kurtkę może zdecydowanie zmniejszyć komfort jazdy. Możne także w skrajnych przypadkach doprowadzić do przeziębienia. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkt wyposażony w pas śniegowy. Jest to w najprostszym możliwym ujęciu gumowy pas zapinany z przodu. Jego zadaniem jest szczelne przyleganie do bioder użytkownika. W ten prosty sposób blokowany jest dostęp śniegu.

Należy mieć świadomość, że znaczna większość osób w trakcie jazdy na nartach nie nosi szalika. Warto postawić na kurtkę z kapturem, który nawet, gdy nie będzie założony, ochroni kark przed wiatrem i chłodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *