Każda aktywność fizyczna, która jest regularnie uprawiana może przynieść organizmowi szereg korzyści zdrowotnych, które także mają wpływ na kondycję fizyczną. Idealnym rodzajem sportu jest nordic walking

Zalety nordic walking
Nordic walking to sport, który wywodzi się z narciarstwa biegowego. Wykorzystuje się podczas niego kijki nordic walking (https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-Nordic-Walking-211.html) dzięki którym chodzenie jest dużo bardziej skuteczne i efektywne. Wśród głównych zalet tego rodzaju sportu można w szczególności wymienić zwiększenie wytrzymałości fizycznej, siły, giętkości, a także równowagi oraz koordynacji. Kije nordic walking sprawiają, że sport ten jest bardzo przyjemny. Posiada on także szereg korzyści zdrowotnych, dlatego polecane jest jego uprawianie osobom w każdym wieku.

Wpływ na zdrowie
Nordic walking posiada bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Przede wszystkim dzięki niemu możliwa jest poprawa wydolności pracy serca, a także lepsze krążenie krwi w organizmie. Dzięki wykonywaniu treningów zmniejszone zostaje ryzyko powstania wielu chorób, wśród których można wymienić na przykład takie choroby jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Sport ten wpływa także w pozytywny sposób na ciśnienie spoczynkowe, pracę stawów, a także na wzmocnienie kości i zapobieganie takiej chorobie, jaką jest osteoporoza. Nordic walking z uwagi na swoje liczne właściwości prozdrowotne to sport dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *