Nie da się ukryć, że coraz więcej z nas dojeżdża do innego miasta do pracy lub po prostu dojeżdża na uczelnię lub praktyki. Oczywiście w dzisiejszych czasach zdecydowana większość z nas posiada prawo jazdy i także dostęp do własnego samochodu. Jednocześnie, nie zapominajmy o tych, którzy tego pojazdu nie posiadają lub po prostu zdają sobie świetnie sprawę z tego, że obecnie ceny paliwa całkowicie sprzeczne są z ideą taniego podróżowania.

Niestety, ale stale rosnące ceny benzyny i oleju napędowego zniechęcają nas do tego, by korzystać z własnych pojazdów. Wobec tego nic nie wydaje się dla nas lepszym rozwiązaniem niż zdecydowanie się na środki transportu publicznego, a w szczególności na pociągi. Co więcej możemy nawet zdecydować się na to, by kupić dla siebie bilet miesięczny. Czy jednak takie rozwiązanie będzie korzystne?

Czym jest bilet miesięczny?

Bilet miesięczny to szczególny rodzaj biletu, który uprawnia nas do przejazdów pociągami przez okres 30 dni, czyli jednego miesiąca. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie często jest o wiele wygodniejsze niż w przypadku codziennego zakupu biletów jednorazowych. Przede wszystkim warto pamiętać, że bilet miesięczny, a raczej okres jego ważności nie jest liczony od 1 do 30 dnia każdego miesiąca, ale od momentu zakupu. Wówczas liczone jest 30 dni trwania ważności biletu miesięcznego. Dodatkowo musimy także pamiętać, że w przypadku biletu miesięcznego- nie zależnie od tego jaki rodzaj zakupimy- możemy korzystać ze środków transportu publicznego przez nieokreślony czas- co nie jest typowe dla biletów np. 40 minutowych, a także możemy wykonywać dowolną ilość przejazdów dziennie. Wobec tego bilet miesięczny Polregio daje nam ogromną dowolność i swobodę w podróżowaniu. Kolejną, niezwykle ważną kwestią w przypadku zakupu biletu miesięcznego jest to, że studenci i uczniowie dalej mogą korzystać z przysługujących im zniżek za okazaniem się ważną legitymacją. Finalnie należy wspomnieć o tym, że w końcowym rozrachunku, pojedynczy przejazd z biletem miesięcznym jest dla nas o wiele tańszy, niż przy zakupie codziennie nowego biletu. 

Czy warto więc kupić bilet miesięczny?

Kwestia zakupu biletu miesięcznego jest oczywiście kwestią całkowicie indywidualną i uzależnioną od naszych potrzeb oraz preferencji. Niemiej jednak warto zauważyć, że jeśli rzeczywiście podróżujemy wyjątkowo często i co więcej zdajemy sobie świetnie sprawę z tego, że jest to nasza rutynowa czynność, wówczas śmiało można powiedzieć, że bilet miesięczny pomoże nam całkiem sporo zaoszczędzić. Każdy pojedynczy przejazd będzie bowiem nieco tańszy. Dodatkowo jeśli często podróżujemy, to codzienne kupowanie nowego biletu może być dla nas wyjątkowo niepraktyczne i uciążliwe. Bilet miesięczny z kolei zakupujemy tylko i wyłącznie jeden raz i co więcej,  nie musimy się o niego martwić. Możemy posiadać go zarówno w wersji papierowej jak i w wersji całkowicie elektronicznej na swoim smartfonie. Wobec tego, śmiało można powiedzieć, że bilet miesięczny w przypadku prawdziwych podróżników, będzie wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *