buty narciarskie

Dobranie odpowiednich butów narciarskich to najważniejsze wyzwanie w czasie kupowania sprzętu narciarskiego. Nie jest to łatwe zadanie, oczywiście pomóc w tym może doświadczony narciarz, który sam kupił w czasie swojej narciarskiej kariery nie jedną parę butów. Osoba zainteresowana kupnem również powinna wiedzieć na co zwrócić uwagę kupując buty na narty.

Dobór obuwia a jazda na nartach

Dobranie odpowiednich butów zapewni frajdę przez kilka następnych sezonów. Buty narciarskie są o dużo ważniejsze niż narty. Taka opinia może być przez wielu uznana za kontrowersyjną, lecz niestety źle dobrane buty do nart nie pozwolą wykorzystać w pełni możliwości reszty posiadanego sprzętu, ale też przeszkodzą w rozwoju umiejętności osoby zjeżdżającej.

buty na narty

Niebezpieczeństwo związane ze złym doborem butów


Źle dobrane buty sprawią, że zakupione profesjonalne narty nie będą różniły się od ich tańszych odpowiedników. Najważniejsze jest jednak to, aby nie narazić się na kontuzje, bo również za bezpieczeństwo zjeżdżającego odpowiadają dobrze dobrane buty do nart. Poza bezpieczeństwem ważny jest również komfort zjeżdżającego co może być trudne do uzyskania w przypadku obuwia źle dobranego. Gdy odczuwa się ból lub ucisk na stopach z powodu źle dobranych butów narciarskich naturalną reakcją jest zmienianie ułożenia stopy. Może to doprowadzić do uszkodzeń takich jak zwichnięcia lub skręcenia. Prawdziwa będzie więc teza, że dobrze dobrane buty na narty odpowiadają za stan zdrowia użytkownika. Dobierając buty należy więc pamiętać aby stopa nie była szersza niż skorupa obuwia, ale też niezbyt wąska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *