Planując wyjazd w góry z maluchem dobrze jest zatroszczyć się o to, aby z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w kask narciarski dla dzieci. To podstawowy element wyposażenia każdego małego narciarza. Nie ma przy tym znaczenia to, czy dziecko już dobrze jeździ na nartach, czy też dopiero uczy się podstawowych technik. Jeśli kask będzie odpowiednio dobrany, może ocalić zdrowie, a nawet życie, jego zakup nie powinien być więc przypadkowy.

Kask dla dziecka – od czego zacząć.


Analizując kaski narciarskie dla dzieci dostępne w sprzedaży trudno nie dostrzec tego, że mamy do czynienia z imponującym wyborem. Niestety, nie zawsze napawa on optymizmem. Kaski różnią się między sobą wieloma parametrami. Jeśli więc sami nie jeździmy na nartach, możemy mieć poważne problemy z oceną tego, które zasługują na naszą uwagę, a które są rozwiązaniami niskiej klasy.


Warto więc pamiętać, że przy wyborze kasku narciarskiego dziecięcego kluczowe znaczenie wydaje się mieć dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Kask nie może ślizgać się na głowie, nie ma też mowy o sprawdzonym rozwiązaniu, jeśli się z niej zsuwa. Producenci podają rozmiary w centymetrach, przed zakupem dobrze jest więc sięgnąć po centymetr krawiecki i zmierzyć obwód głowy malucha. Najlepiej sprawdza się technika polegająca na mierzeniu obwodu nad dziecięcymi uszami, ją więc warto stosować przed pierwszym zakupem.

Kask z miękkimi, czy z twardymi uszami?


Kask narciarski dla dzieci może być wybierany nie tylko z uwagi na jego rozmiar. Nie bez znaczenia wydaje się również podział kasków na te z miękkimi i twardymi uszami. Przedstawicieli pierwszej z grup łatwo zauważyć przede wszystkim dlatego, że posiadają materiałowe nauszniki. Wiele modeli ma je zamontowane na stałe w kasku narciarskim dziecięcym wyższej jakości nauszniki można jednak odpinać, co przydaje się w czasie cieplejszych dni. Kaski z twardymi uszami są polecane przede wszystkim tym dzieciom, które posiadają już wysokie umiejętności narciarskie. Sięgają po nie także zawodowcy. W tym przypadku nauszniki i skorupa stanowią całość, ich kształt jest jednak zdecydowanie bardziej aerodynamiczny.

In Mold czy Hardshell – gdzie znajdują się różnice?


Wybierając kask narciarski dziecięcy możemy zostać zapytani o to, czy bardziej interesuje nas konstrukcja In Mold, czy też Hardshell. Dobrze jest więc pamiętać o tym, że wybór będzie miał znaczenie zarówno w kontekście wagi kasku, jak i wentylacji. Konstrukcja In Mold charakteryzuje się tym, że warstwa wewnętrzna ma bezpośrednie połączenie ze skorupą kasku. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z lżejszym, ale gorzej wentylowanym rozwiązaniem. Kaski narciarskie dziecięce Hardshell posiadają specjalne szczeliny pomiędzy swoimi warstwami, a to oznacza, że są zdecydowanie lepiej wentylowane.

Oczywiście, podział, który został przedstawiony powyżej nie jest sztywny. Producenci kasków starają się maksymalnie ułatwiać życie młodym narciarzom, nie powinny więc zaskakiwać nas kaski narciarskie dla dzieci wyposażone w możliwość samodzielnego regulowania wentylacji. Te przypadają do gustu zwłaszcza nastolatkom, którzy są w stanie precyzyjnie określić, jakie warunki są dla nich odpowiednie.

Kask narciarski dziecięcy może mieć duże znaczenie dla entuzjazmu malucha dla narciarstwa lub jego braku. Jeśli więc wybieramy go po raz pierwszy, nie wstydźmy się proszenia o pomoc osób, które mogą pochwalić się większym niż my doświadczeniem w tym zakresie. Oszczędzi nam to czas i pieniądze przyczyniając się jednocześnie do tego, że mały narciarz zyska rozwiązanie bezpieczne i komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *