Strój narciarza składa się z naprawdę wielu najróżniejszych elementów. Wszystkie one są niezbędne, jeśli chce się bezpiecznie i efektywnie jeździć po stoku. Jednym z najważniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych do wybrania elementów są buty narciarskie. Co o nich trzeba wiedzieć?

Podstawowe informacje

Powszechnie wśród początkujących narciarzy pojawia się opinia, że buty narciarskie są najmniej potrzebnym elementem stroju narciarza. Jest to ogromny błąd, ponieważ to właśnie buty są jedynym połączeniem stopy, a tym samym całego ciała z nartami. Muszą być więc idealnie dopasowane zarówno pod kątem rozmiaru, jak i również swojej budowy, tak aby pasowały od strony gustu danego narciarza oraz jego bezpieczeństwa.
Na co warto zwrócić uwagę podczas ich wybierania? Oprócz wspomnianego już wcześniej rozmiaru dobrze jest sprawdzić twardość danego obuwia, a także to, jaka jest jakość jego wykonania.

Czy producent ma znaczenie?

Wielu świadomych dużego znaczenia obuwia narciarzy podczas wybierania butów, decyduje się na znane i powszechnie szanowane marki. Częstym wyborem są np. buty narciarskie Lange. Czy faktycznie producent ma tu tak duże znaczenie? Jak się okazuje tak, ponieważ gwarantuje najwyższą jakość, a tym samym bezpieczeństwo. Często to właśnie buty, ich sposób wykonania, a także użyte do ich produkcji materiały bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo zjeżdżającego z dużą prędkością narciarza. Z tego też powodu nie warto eksperymentować z mniej znanymi markami, tylko kupować np. buty narciarskie Lange, co zapewni ich jakość i odpowiednie parametry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *