Górskie szaleństwa to pasja wielu naszych rodaków. Ludzie lubią spędzać czas w górach, na świeżym powietrzu a jeszcze bardziej lubią oddawać się górskim sportom. Zjazdy z górskich szczytów są dzisiaj bardzo wygodne. Dzięki odpowiednim kolejkom, wyciągom narciarskim, bez problemu znaleźć można się na szczycie. Robi tak każdy, poza osobami, które odkryły uroki skitouringu.

Dlaczego skitouring?

Bo jest ciekawą formą spędzania czasu w górach. Bywa niezwykle groźny, ponieważ raz złapany bakcyl skitouringu nigdy nie odpuszcza. Co to w ogóle jest?
Jest to jeszcze jeden rodzaj spędzania czasu w górach a ponadto jest to przyjemność zdobywania gór przy pomocy odpowiedniego sprzętu. W tym wypadku po górach się chodzi, z gór się zjeżdża i na góry się wchodzi.
Wiele osób wybiera ten rodzaj górskiej aktywności ponieważ jest to taka górska aktywność w pigułce.

Jaki do tego potrzebny jest sprzęt?

Najważniejsze są narty skiturowe, odpowiednie wiązania z opcją chodzenia i dobre buty. Dodatkowo potrzebne są kije skiturowe oraz narciarskie, klasyczne ubranie. Wędrując na nartach skiturowych po górach zdobyć można tereny nie osiągalne dla zwykłego turysty.

Kiedy zdecydować się na uprawianie skitouringu?

Narciarz, który szuka nowych doznać, który nie tylko chce z góry zjechać ale także na nią podejść, zaczyna myśleć o skitouringu. Form tej aktywności jest wiele i każdy tutaj znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zarówno amatorzy szybkiego zjazdu i jeszcze szybszego podejścia na górę jak i ci początkujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *