Wyprawa na stok narciarski powinna być odpowiednio zaplanowana. Nie powinno zabraknąć właściwej odzieży oraz wygodnego obuwia. Dzięki prawidłowemu przygotowaniu się na śnieżną rozrywkę, można liczyć się z tym, że po całym dniu nie rozchorujemy się i nasze stopy nie doświadczą kontuzji.

Sposoby dobrego wyposażenia

By rozrywka była jak największa, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Kurtka narciarska jest wymagana, by zagwarantować sobie odpowiednią ochronę przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy chłodem. Odpowiednie termiczne ubrania również zapewnią ciepło przez długie godziny zabawy na śniegu.

Również ważne są odpowiednie buty narciarskie. Wiele producentów proponuje swoje modele butów (np. buty narciarskie Rossignol), które zapewniają wygodę podczas zjazdów na nartach czy na snowboardzie. Profesjonalne buty zapewniają także bezpieczeństwo osobom, które uwielbiają narciarskie przejażdżki. Dzięki odpowiednim butom stopa wygodnie w nich leży, a praca stawów nie jest narażona na ryzyko kontuzji. Podczas zjazdów zdarzają się również upadki, lecz dobry jakościowo but zabezpieczy stopę przed stłuczeniem (zwłaszcza kostkę). Podobnie jak kurtka narciarska, która zapewnia ciepło, tak i buty narciarskie powinny sprawiać, że stopy nie będą marznąć, a woda nie będzie się do nich dostawać. Jest to kluczowe, jeśli chce się spędzać długie godziny na stoku narciarskim i cieszyć się jazdą.

Buty narciarskie dostępne na KrakówSport.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *