Większości z nas muzea kojarzą się z historycznymi eksponatami, które ogląda się w surowych, zimnych wnętrzach. To miejsca przepełnione historią, ogromną wiedzą i ciekawymi informacjami. Muzeum, o którym mowa poniżej jest jednak trochę inne. Przekonaj się sam.

Muzeum wódki w Warszawie 

Muzeum wódki w Warszawie to miejsce, które powstało po to, by przekazać swoim odwiedzającym ogromną wiedzę o powstaniu tego sławnego na całym świecie trunku. Na całym świecie są miejsca, które poświęcają uwagę lokalnym trunkom, dlatego też i Polska doczekała się muzeum, które w 100% skupiło się na powstaniu i zmianach jakie zaszły na przestrzeni wieków w wódce. Co doprowadziło, że wygląda i smakuje ona tak jak dziś? W tym miejscu na pewno się dowiesz.

Tu nie można się nudzić

Co ciekawe, Muzeum wódki w Warszawie opisane na tym blogu prezentuje w swoich murach sporą kolekcję Adama Łukawskiego i Piotra Popińskiego, która sięga kilkudziesięciu lat wstecz. Etykiety, oryginalne butelki, alkohole z różnych regionów oraz wiedza oprowadzających o produkcji alkoholu zaskoczy nie jednego odwiedzającego to muzeum. Dodatkowo, na koniec zwiedzania – czeka na gości miła niespodzianka. Możliwość skosztowania oryginalnych i wyjątkowych trunków w specjalnych, eleganckich pomieszczeniach jest ogromną atrakcją dla każdego. 

To miejsce warto odwiedzić z rodziną i przyjaciółmi. Otwarte jest od wtorku do niedzieli, a cena biletu to koszt od 19 zł. Zdecydowanie to muzeum powinno się znaleźć na mapie każdego turysty odwiedzającego Warszawę w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *