Warto wiedzieć, że narciarstwo jest sportem, który będzie wymagał bardzo szczególnego ekwipunku. Koniecznie należy mieć świadomość, że możliwe jest czerpanie maksymalnej satysfakcji tylko w przypadku odpowiedniego sprzętu, akcesoriów czy odzieży. Należy zaznaczyć, że właściwie dobrany sprzęt narciarski będzie w stanie przetrwać kilka sezonów. Jak wybrać sprzęt narciarski Phenix?

Czym sugerować się przy wyborze nart?

Osobom początkującym z niską wagę rekomendowane jest zaopatrzenie się w narty, których długość będzie do 25 cm krótsza od wzrostu. Z kolei w przypadku narciarzy z średniozaawansowanymi umiejętnościami, paniom zalecane są narty o długości do brody, a panom do nosa. Osoby zaawansowane powinny kupić narty, które będą do 15 cm krótsze od ich wzrostu.

Jak wybrać buty narciarskie?

Osoby początkujące skupiają się przede wszystkim na wybraniu właściwych nart. Koniecznie należy jednak pamiętać, że tak samo istotne są buty narciarskie. Rekomendowane jest zwrócenie uwagi na szerokość. Zalecane jest zatem bardzo dokładne zmierzenie kości śródstopia, a następnie dopasować rozmiar w oparciu o poniższe kryterium:
– szerokość butów przeznaczonych do jazdy sportowej powinna wynosić mniej niż 98 mm
– buty dopasowane mają szerokość od 98 do 100 mm. Są one rekomendowane do jazdy przy większych prędkościach, a także narciarzom z węższymi stopami
– standardowe dopasowanie do 100-104 mm
– buty bardzo szerokie (104 mm i więcej) przeznaczone są dla osób początkujących, a także z szerokimi łydkami i stopami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *