Warto mieć świadomość, że bardzo ważne jest nie tylko i wyłącznie odpowiednie dopasowanie nart i butów narciarskich, ale również praktycznie każdej warstwy ochronnej, która będzie w stanie zagwarantować użytkownikowi właściwy komfort cieplny.

Jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie rękawic narciarskich?

Należy zdawać sobie sprawę, że dobry produkt powinien przede wszystkim być wyposażony w membranę ochronną, która będzie w stanie efektywnie blokować ewentualne przenikanie śniegu, zimnego wiatru czy wody. Doskonałym przykładem mogą być rękawice narciarskie Leki.

Trzeba także podkreślić, że wspomniana membrana prócz blokowania przed przemakaniem nie tylko pozwala, ale również ułatwia odprowadzić pot. Rękawice Leki charakteryzują się także dodatkowymi wzmocnieniami i usztywniaczami zarówno na palcach, ale również w okolicach nadgarstka.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie omawianych rękawic narciarskich?

Koniecznie jest uwzględnienie właściwości termicznych, a także wykorzystywanego materiału tzw. ociepliny. Warto pamiętać, aby wewnętrzna powłoka była pokryta materiałem antypoślizgowym, a także posiadała wstawki, które będą amortyzowały ewentualne wstrząsy.

Ponadto na mankietach powinny znajdować się mocne ściągacze. W ten sposób użytkownik będzie miał możliwość dopasowania ich szerokości do swoich dłoni. W ten sposób można zabezpieczyć się przed niekontrolowanym przedostaniem się śniegu czy wody do wnętrza rękawiczek.

Rękawice narciarskie dostępne na stronie KrakowSport.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *