Wędrówki po górskich szlakach to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Aby jednak były one całkowicie bezpieczne, nie można zapominać o tym, jak duże znaczenie posiada wtedy właściwe obuwie!

Dlaczego warto kupić buty trekkingowe?

W góry najlepiej wybrać się w przeznaczonych do trekkingu butach. To specjalny typ obuwia, którego konstrukcja dostosowana jest do przemierzania trudnych terenów – zapewnia ono właściwą przyczepność oraz ochronę dla stóp.

Zwykłe buty sportowe nie są w stanie zapewnić odpowiednich właściwości wymaganych na szlakach. Najczęściej posiadają one za miękką i śliską podeszwę, są zbyt niskie i nie chronią kostki, a także nie zapewniają tak dobrego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi – chłodem, wilgocią, ale także dzikimi zwierzętami, na przykład żmijami.

Specjalne buty trekkingowe to najlepszy wybór na górskie szlaki. Aktualnie w sprzedaży znaleźć można szeroką gamę tego typu obuwia. Czym warto kierować się przy jego zakupie?

Jak wybrać najlepsze buty trekkingowe?

Chociaż na sklepowych półkach na kupujących czeka wiele różnych typów butów trekkingowych Polarsport.pl, to jednak znalezienie tej idealnej pary może wcale nie być takie proste.

Obuwie to różni się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, w tym wysokością cholewki, rodzajem wkładki, typem wiązania czy też parametrami podeszwy. Głównym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się podczas ich zakupu, jest komfort. Ponadto, warto także wziąć pod uwagę inne czynniki.

Przy zakupie butów trekkingowych warto patrzeć na:

  • przeznaczenie obuwia – konkretne pory roku, warunki, w których powinny być one użytkowane
  • materiały wykorzystane do produkcji obuwia – warto postawić na buty wyższej jakości wykonane z markowych surowców
  • rozmiar butów – bardzo często jest on inny od rozmiaru obuwia noszonego na co dzień
  • marka butów – renoma marki i opinie na jej temat wystawiane przez użytkowników – można znaleźć je w internecie

Ceny dobrych butów trekkingowych rozpoczynają się już od około 200-300 złotych. Dzięki wielu promocjom markowe modele można kupować także w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *