Wielu osobom muzea kojarzą się z miejscami nudnymi, przepełnionymi okazami z bardzo obszernymi opisami, których nie ma ochoty się czytać po kilkudziesięciu minutach zwiedzania. My jednak poniżej przedstawiamy muzea, w których odwiedzający nie mają prawa się nudzić. To miejsca nowoczesne, z ciekawymi eksponatami i barwnymi przewodnikami. Te muzea w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić!

1. Muzeum Wódki

Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie. To pierwsze muzeum wódki w Warszawie, w którym po przekroczeniu jego bram można dowiedzieć się wiele nie tylko o samym trunku ale i o historii Polski. Wiele eksponatów, prezentacji, multimediów. klimatyczne wnętrza oraz inspirujący przewodnicy zdecydowanie sprawią, że każdy odwiedzający to miejsce poczuje się wyjątkowo. 

2. Muzeum Życia w PRL

Przenieś się choć na w chwile do PRL-u. Poczuj ten zapach, dotknij przedmiotów a nawet zagraj w gry planszowe. Tu czas się zatrzyma! To muzeum warto zobaczyć z dziećmi – zmusza do refleksji, przepełnione jest wspomnieniami, ma niezwykły klimat. Zobacz jak żyło się jeszcze kilkanaście lat temu. 

3. Pinball Station

Muzeum specjalistyczne Pinball Station to miejsce dla całej rodziny. Zamiast spędzić kilka godzin w centrum handlowym – warto zainwestować w dobrą zabawę choćby w takim miejscu. Ponadczasowe gry, wiele oldschoolowych maszyn oraz gadżety, których już nie ma już w naszych sklepach mogą stanowić niesamowitą frajdę, dzięki której znów się poczujemy jak małe dzieci. Tu warto zarezerwować sobie więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *