Przy zakupach różnego rodzaju często popełnia się wiele błędów. Jednak o ile zakup nie tego typu groszku niespecjalnie będzie szkodliwy o tyle niewłaściwy zakup raków na buty niestety powoduje już znaczący spadek bezpieczeństwa. Jakie są najczęściej popełniane błędy w zakresie zakupu raków na buty?

Zakup raków na buty na ostatnią chwilę

to jest bardzo częsty błąd. Każdy myśli sobie, że przecież co to za problem kupić raki na buty. Okazuje się potem, że w zasadzie to jest to całkiem spory problem, szczególnie jeśli dopasowuje się je do starego obuwia górskiego.

Należy zatem rozpocząć zakupy raków na buty odpowiednio wcześniej tak, aby w razie czego móc się spokojnie zastanowić nad ewentualnym zakupem nowych butów górskich.

Zakup raków na buty bez butów górskich

Niestety zdarzają się też osoby, które kupują raki na buty bez jakiegokolwiek przymierzenia ich wcześniej – to niestety jest naprawdę bardzo kiepska decyzja, która się może nieciekawie skończyć. Dlaczego? Trzeba w tym momencie powiedzieć trochę w ogóle o co chodzi z tą kwestią dopasowania do butów.

Otóż zasadniczo raki na buty muszą być do nich dopasowane. Standardowo uznaje się, że raki koszykowe pasują do większości typów obuwia, raki półautomatycznie do części z nich, a raki automatyczne już do niewielu. W każdym wypadku jednak należy dobierać raki do butów.

Mówiąc wprost najlepiej jest pojechać do sklepu z butem górskim, jaki jest w posiadaniu i zapytać, co będzie do niego najlepiej pasować. Może zdarzyć się taka sytuacja, że jeśli w planach jest naprawdę ambitna wycieczka, to sprzedawca powie, że w zasadzie do tych butów nie da się dopasować na tyle dobrych raków i że trzeba zainwestować w nowe obuwie.

Raki kiepskiej jakości

Czasem też wygrywa cena. Niestety nie jest to dobra decyzja. Pamiętać bowiem należy, że to od raków zależy bezpieczeństwo w górach. A na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba wybierać najdroższe raki, tylko że powinny być one dopasowane do typu wyprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *