XIX wiek przyniósł nam nagły rozwój przemysłu. Potem jednak stopniowo do fabryk zaczęły wychodzić maszyny i roboty oraz dodatkowo rozwinął się handel zagraniczny. W efekcie wiele dawnych zakładów produkcyjnych dzisiaj niszczeje… Albo i nie!

Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie – wyjątkowe, klimatyczne miejsce

Część bowiem takich zakładów przemysłowych przekształcana jest na różne inne obiekty. Przykładowo mogą to być kina, centra fitness i wiele innych. Niezwykle ciekawą lokalizację zaś ma powyżej wspomniane Muzeum historii wódki w Polsce

Znajduje się ono bowiem w budynku dawnych Zakładów Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Powierzchnia tego muzeum wynosi prawie 50 metrów kwadratowych. Warto jeszcze podkreślić, że to w tym zakładzie kiedyś odbywała się właśnie produkcja takich wódek jak Luksusowa czy Wyborowa.

Wizyta w warszawskim Muzeum Wódki Polskiej

Jak wygląda w zasadzie taka wizyta w takim muzeum? Otóż na pewno będzie możliwość dokładnego zobaczenia, jak w zasadzi wygląda taki proces produkcji alkoholu od środka. To jednak nie wszystko. Na początek bowiem można przenieść się do wirtualnej pracowni alchemika. Pamiętajmy bowiem, że chemia, alchemia to dwie dziedziny, które tak w zasadzie całkiem mocno przyczyniły się do wyprodukowania pierwszych wódek, szczególnie w wersji bezpiecznej dla człowieka. Oprócz tego będzie można zobaczyć wnętrze dawnego dworu i zobaczymy jak wyglądała praca gorzelnika. Co więcej również poruszone zostaną kulisy pracy barmana oraz będzie można spróbować unikalnych, polskich wódek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *