Druga połowa listopada to ostatni moment, aby odpowiednio przygotować się do nadchodzącej zimy. Jednym z elementów przygotowań powinien być zakup termosu. Odpowiednio dobrany termos może sprawdzić zarówno w użytku miejskim, jak i w podczas wypadów za miasto. Jak dokonać wyboru?

Określ oczekiwania

Będące w sprzedaży termosy różnią się od siebie materiałem wykonania, kształtem oraz elementami konstrukcyjnymi. To, czym powinien charakteryzować się pojemnik jest uzależnione przede wszystkim od sposobu, w jaki będzie wykorzystywany.

Jeżeli poszukujemy termosu do użytku miejskiej (jako kubek na kawę lub herbatę) powinniśmy wybrać niewielkich rozmiarów pojemnik termiczny. W przypadku tego rodzaju termosów mamy możliwość picia bezpośrednio z pojemnika bez konieczności użycia kubka.

Z kolei osoby planujące wycieczki za miasto, przemierzanie górskich szlaków lub pragnące zakupić praktyczny pojemnik na ciepłą herbatę do wykorzystania na stoku narciarskim powinny pomyśleć o klasycznym termosie. Będą one mogły wykorzystać zakrętkę pojemnika jako kubek.

Zwróć uwagę przed zakupem

Niezależnie od przeznaczenia termosu kupujący powinien zwrócić uwagę na podstawowe parametry techniczne tj. zakres temperatur oraz czas trzymania ciepła. Tego rodzaju informacje są podawane w przypadku termosów oferowanych przez renomowanych producentów.

Inną równie ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na materiał wykonania. Niektóre termosy (bardzo tanich producentów) wykonane są z tworzyw sztucznych, które nie powinny być narażane na kontakt z wysoką temperaturą. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy pojemnik posiada zewnętrzną antypoślizgową warstwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *