Nie można sobie w żaden sposób wyobrazić turysty przemierzającego górskie szlaki bez zawieszonego na jego plecach plecaka. Jest to widok tak oczywisty, że nie sposób jest pomylić go z niczym innym. Plecak nie bez powodu wziął się na takim turyście. Pełni on bardzo ważne funkcje, a jego wybór powinien być potraktowany bardzo poważnie.

plecaki turystyczne

https://www.polarsport.pl/plecaki.html

Do czego służy plecak?

Plecak turystyczny dla górskiego turysty jest wszystkim. Bez niego niemożliwe było by w ogóle zabranie się za coś takiego jak górska turystyka. Wszystko z powodu tego, że chodzenie po górach wymaga posiadania wielu rzeczy: ubrań, żywności, śpiworu, karimaty itd. Nieść tego wszystkiego w dłoniach się nie da. trzeba w coś to włożyć. I tu właśnie pojawiają się plecaki turystyczne.

Cechy dobrego plecaka

Znając zastosowanie plecaka turystycznego, łatwo jest wywnioskować, że przede wszystkim powinien on być dostosowany do charakteru wyprawy. Jednodniowa wyprawa nie wymaga noszenia ogromnego alpinistycznego plecaka. Najlepiej jest zatem przed zakupem zaplanować ilość dni pobytu i pod tym kątem dobrać wielkość i pojemność.
Bardzo ważne w przypadku większych plecaków jest sposób ich noszenia, tzn. ilość elementów służących do regulacji. 20 kilogramowy plecak, który będzie się niosło przez 10 godzin marszu może nieco nadwyrężyć plecy. Z tego powodu tak ważne jest, aby można go było dobrze ustawić względem każdej osoby.
Dodatkowo należy pamiętać o jak największej ilości kieszonek, zapinek i schowków. Nie wszystko da się schować w głównej komorze, dlatego duża ilość takich skrytek będzie w wielu sytuacjach prawdziwym wybawieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *