Polskie góry zachwycają pięknymi krajobrazami i zachęcają do zmęczenia się na szlaku. Taki wysiłek to ogromna satysfakcja, radość z kolejnego zdobytego szczytu, reset dla psychiki. Gdzie w góry wybrać się wraz z paczką przyjaciół, by przyjemnie spędzić weekend?

Orla Perć

Polskie pasma górskie przyciągają turystów z całej Polski. W naszym kraju nie brakuje osób chcących na przykład przejść szlak na Orlej Perci. Na pewno warto wybrać się tam z grupą przyjaciół, bo to jeden z bardziej niebezpiecznych szlaków, dosyć często zamknięty dla turystów. W grupie raźniej, zatem dla poszukiwaczy adrenaliny polskie góry też mają coś do zaoferowania: Orla Perć obfituje w przejścia pełne emocji.

góry

Dolina Pięciu Stawów

Gdzie w góry pojechać w poszukiwaniu przepięknych widoków? Oczywiście najlepiej znowu wybrać się w Tatry, bo polskie pasma górskie oferujące najwyższe szczyty, to właśnie Tatry. W Dolinie Pięciu Stawów nie braknie przepięknych widoków zapierających dech w piersiach. Cała trasa nie należy do najprostszych, jednak krajobrazy naprawdę wynagradzają każdy trud. Kiedy pełno leniwych turystów będzie mknęło w stronę Morskiego Oka, lepiej odbić w bok i zrobić coś innego. Szlak w Dolinie Pięciu Stawów to doskonały wybór.

Beskid Śląski

Beskid Śląski to doskonałe połączenie prostych szlaków, a przy tym możliwości wyjścia z większą grupą przyjaciół na dzień w góry. W Beskidzie Śląskim nie brakuje przyjemnych małych miasteczek, których można nocować i miło spędzić wieczór w jakiejś góralskiej karczmie. Wisła czy Ustroń to jedna z takich destynacji, ale warto też pamiętać na przykład o Żywcu albo Cieszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *